Hakkımızda

2012 yılında faaliyete geçen ve İzmir’in önde gelen iş adamlarının ortaklığında kurulan Mistral Yapı Gayrimenkul Sanayi ve Ticaret A.Ş., 14 Mart 2016 tarihi itibariyle Sermaye Piyasası Kurulu’ndan gerekli izinleri alıp GYO statüsü kazanmıştır. Şirketimiz, Mistral Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ünvanı ile faaliyetlerine devam etmektedir. Şirket hiselerinin % 25’nin halka arzı ve Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem görmesi amacıyla başvurular yapılmış olup süreç devam etmektedir.

Mistral GYO A.Ş., Sermaye Piyasası Kurulu’nun gayrimenkul yatırım ortaklıklarına ilişkin düzenlemelerinde yazılı amaç ve konularla iştigal eden, esas olarak gayrimenkullere dayalı sermaye piyasası araçlarına, projelerine ve gayrimenkullere dayalı haklara yatırım yapan ve kayıtlı sermayeli olarak faaliyet gösteren anonim ortaklıktır.

Mistral GYO A.Ş. İzmir Bayraklı’da hayata geçirdiği ilk projesi Mistral İzmir ile şehrin simge yapılarından birini inşa etmektedir. Mistral İzmir, Konut-Ofis-Otel-Açık Hava Çarşı ve Yaşam Merkezi ile İzmir’e yepyeni bir soluk getirdiği gibi aynı zamanda tasarımındaki çevre dostu ve enerji tasarrufu yapan uygulamalarıyla “yeşil bina” özelliğini taşımaktadır. Platinum LEED ön sertifikasına sahip olan Mistral İzmir, Mistral GYO A.Ş.’nin çevreye ve insana saygılı bir anlayışla hayata geçirdiği ilk projesidir.

Mistral GYO | Hakkımızda